AKP Hükümeti Sözcüsü Numan Kurtulmuş medyayı tehdit etti

“IŞİD’in Türk askerlerini yaktığı iddiası”…

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Cumhuriyet Muhabiri Sinan Tartanoğlu, Kurtulmuş’a “IŞİD’in Türk askerlerini yaktığı” iddiasını sordu. Kurtulmuş, muhabirimiz Sinan Tartonoğlu’na teşekkür ederek “Video görüntülerle ilgili netleşmiş bir bilgi yok. Medyadaki bazı arkadaşlar ayaklarını denk alsınlar” dedi.

Muhalif Medyayı tehdit

Kurtulmuş’un Cumhuriyet muhabirinin sorusuna verdiği yanıt şöyle:

“Bu video görüntüleriyle ilgili henüz teyit edilmiş bir bilgi yoktur, olsa kamuoyu ile paylaşırız. Ama teşekkür ediyorum, bu tür terör örgütleri dünyanın en aşağılık mekanizmaları. Video yayınlayarak halkı korkutmaya, çaresizliğe itmeye çalışıyor. Herkes birbirinden korksun istiyorlar, medyadaki bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar. Özellikle sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir alan değildir. Türkiye şu an da DEAŞ’la fiilen savaş halindedir. Oturduğu masada uyduruk görüntülerle Türk halkının moralini bozmaya çalışmak vatanseverlik değildir. Kimse duyarsızlık içinde olmasın, bu milli bir sorumluluktur. Herkesin bu vazifeyi kendi içinde hissetmesi lazım. Çok şükür ulusal medyada son dönemde ciddi bir dayanışma var, haberleri milli menfaat süzgecinden geçirerek değerlendiriyorlar.”

Kurtulmuş’un “ulusal Medya” diye tanımladığı medya; Doğrudan Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleriyle yayın yapan ve Mali baskılarla AKP’nin güdümüne sokulan medyadır.

Numan Kurtulmuş, Nasıl ki kendileri Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri dışına çıkmıyorlarsa; aynı şekilde toplumun çoğunluğunun da RTE’nin direktifleri doğrultusunda hayatına yön vermesini istediklerini ve dolayısıyla, kendi seslerinden başka ses duymak istemediklerini açıkça beyan etti.

Pin It on Pinterest