AKP Milletvekili Hülya Atçı’nın Kadın Cinayetleri Yorumu: Öldürülen Erkek Sayısı Kadın Sayısının 12 Katı!

Kadına yönelik şiddetin medya tarafından ‘abartıldığını’ öne süren AKP’li Hülya Atçı Nergis, cinsiyetçi anlayış ve işleyişin sonucu olan kadın cinayetleri ile başka nedenlerden öldürülen erkeklerin sayılarını karşılaştırdı. “Öldürülen erkek sayısı kadın sayısının 12 katı” dedi.

Sınıfının ve sözcüsü olduğu sermaye devletinin erkek egemen diliyle konuşan AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, kadın cinayetleri haberlerinin abartıldığını öne sürdü. “Öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı” diyerek tezini savunan Atçı, katıldığı bir televizyon programında diğer ülkelere göre kadına yönelik şiddet olaylarının Türkiye’de daha az olduğunu iddia etti.

 

Program sunucusunun “2020 yılında 300 kadın öldürüldü” cümlesine yanıt veren Nergis, medyanın yanlış bir algı yarattığını ileri sürdü. “Ama bakın öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı. Biz sadece kadınları ifade ediyoruz. Medya bu işin alıcısı olduğu için çok kullanıyor. Bu da yanlış bir algı yaratıyor, sanki Türkiye’de çok fazla kadın öldürülüyor” şeklinde konuştu.

Pin It on Pinterest