BAŞKANLIĞA İLİŞKİN Eski-Yeni Çelişkisi

Nereden nereye…

MHP’li ve İslamcı siyasilerin izinden gittiği SİYASİ önderleri Necmettin Erbakan ve Alpaslan Türkeş Başkanlık sistemini çok kesin dille reddetmişlerdi. Recep Tayyip Erdoğan Necmettin Erbakan’ın çırağı ve Devlet Bahçeli’de, Alpaslan Türkeş’in çırağıydı. Şimdi her iki çırak da ustalarının fikri ve pratik mirasının inkarcısı oldular. Erbakan ve Türkeş’in talebeleri şaşkın…

2001 yılında aklının bir köşesinde filizlenen Başkanlık fikrini; Devlet Bahçeli 2011 yılından sonra  büyük laflar kullanarak reddetti.  2016 yılında yapılan pazarlıklar sonucu, istediklerini almış olacak ki;  Başkanlık sistemi için bol keseden söylediklerini inkar eden bir tavır sergiledi ve  altın tepside tiranlığı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu.

Devlet Bahçeli’nin geçmiş yıllardaki başkanlık karşıtı açıklamalarının üzerine bir bardak soğuk su içti.

 

Bir dediği bir dediğine tutmayan RTE; Devlet Başkanı olacak; Söylediği ile ülkeyi felakete sürükleyecek ve sonra dönüp felaket öncesi söylediklerinin tam aksini söyleyerek; “Pardon yanlış yaptım, KANDIRILDIM… diyecek.

Başkanlığa soyunan RTE’nin politik vasfı ve pratiği; BU ÜLKENİN KADERİNİ  TEK KİŞİNİN İKİ DUDAĞI ARASINA  HAPSEDECEK BAŞKANLIK  SİSTEMİNE HAYIR !!! diyenleri haklı çıkarıyor.

 

 

BAŞKA NE DENİLEBİLİR Kİ…

 

 

 

Pin It on Pinterest