Türk imamların casusluğu belgelendi

TC Büyükelçiliği’nin emrindeki Diyanet’in de maskesi düştü
Diğer Avrupa ülkeleri gibi Belçika’da da TC Büyükelçiliği’nin emrindeki Diyanet’in ülkedeki tüm Türk imamları”Fetö”cülüğünden kuşkulanılan  kurum ve kişileri tesbit edip Türkiye’ye bildirmek üzere “casusluk” yapmakla görevlendirdiği Le Soir Gazetesi tarafından tüm ayrıntılarıyla açıklandı.
Gazetenin 1 Nisan 2017 tarihli sayısında yayınlanan belgelere göre, imamlar aracılığıyla toplanan bilgiler TC Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve Türk Diyanet Vakfı Başkan Vekili Dr. Adil Şahin tarafından 26 Eylül 2016 tarih ve 83253331-016/460 sayılı resmi bir yazıyla Türkiye’deki Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne ulaştırılmış bulunuyor.
Gazete Diyanet’in cesaretlendirmesi üzerine Belçika’daki Tayyip taraftarı zorbaların “Fetö”cü olarak nitelenen birçok kuruluşa saldırdıkları, üyelerini tehdit ettikleri, yine bu harekete aitı okullardaki Türk öğrencilerin baskı gören velileri tarafından geri çekildiği sayısal dökümlerle ortaya konuyor.
Bu açıklamalardan sonra Belçika’nın TC Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve Türk Diyanet Vakfı Başkan Vekili Dr. Adil Şahin’i sınırdışı etmesi bekleniyor.
Gazete ayrıca bu casusluk skandalından önce de Türk Milli Istihbarat Teşkilatı’nın yıllardır Belçika’daki Kürt örgütleriyle sol eğilimli kuruluşlara karşı da benzeri casusluk ve sindirme faaliyetleri yürüttüklerini vurguluyor.
KAYNAK:
http://www.info-turk.be

Pin It on Pinterest