Coca Cola’nın İçinden İnsan Dışkısı Çıktı !

Kuzey İrlanda’da bulunan bir Coca Cola fabrikası dışkı kriziyle çalkalandı. Lisburn şehrinde bulunan Coca Cola fabrikasında kutuların içinde insan dışkısı bulununca üretim 15 saat durduruldu.coca-cola-fabrikasinda-kola-kutusunun-icinde-9429965_2493_300

Coca Cola’dan yapılan açıklamada söz konusu teneke kutuların hepsinin toplandığı belirtildi. Şirket, satışta bulunan hiçbir ürünün bu olaydan etkilenmediğini ve münferit bir olay olduğunu öne sürdü.

Sol’un Belfast Telegraph gazetesine dayandırdığı habere göre, teneke kutuların üstlerinin açık geldiği ve doldurulduktan sonra kapatılıp satıldığı belirtildi.

Coca Cola Sözcüsü, şirketin Knockmore Hill fabrikasındaki boş teneke kutularla ilgili olaydan haberdar olduklarını söyledi. Sözcü, “Bu konuyu aşırı ciddiye alıyoruz ve PSNI (Kuzey İrlanda Polisi) ile işbirliği halinde kapsamlı bir soruşturma yürütüyoruz” dedi.diski-640x360

Teneke kutuların Linsburn’daki fabrikaya Almanya’dan geldiği belirtildi. Makineler tıkanınca, işçilerin kontrol etmek için baktıklarında kutuların içinde insan dışkısı olduğunu fark ettikleri ifade edildi.

Belfast Telegraph’a konuşan bir kaynak, “Kesinlikle korkunçtu. Makineler temizlenmek için yaklaşık 15 saat kapalı kaldı. Bu olağandışı bir durum, zira normalde tenekeler Britanya’dan geliyordu. Anlaşılan bu sefer Almanya’dan geldi” dedi.

 

KAYNAK:    BİRGÜN GAZETESİ

HABER SOL GAZETESİ

http://www.birgun.net/haber-detay/coca-cola-da-skandal-kola-kutularinin-icinden-insan-diskisi-cikti-

haber.sol.org.tr/…/coca-colada-skandal-kola-kutularinin-icinden-insan-diskisi-cikti-

Pin It on Pinterest