DÜNKÜ MÜCAHİTLER BUGÜN MÜTEAHHİT

TBMM eski Başkanı ve YİK eski üyesi Bülent Arınç, Necmettin Erbakan’ın dava arkadaşlarından Fehim Adak’ın ölüm yıl dönümünde mezarı başında yapılan anma toplantısına katıldı.

Odatv’nin haberine göre; Anma töreninde bir konuşma yapan Bülent Arınç, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Arınç, “Bugün bizim en büyük sıkıntımız, maalesef dünün mağdurlarının, bugün mağrur olmasıdır. Dünün fakirlerinin bugün zenginlikten gözlerinin kamaşmasıdır. Ve bugünkü yaşantı içerisinde ne varsa, kaybetmiş olmalarıdır. Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız. Burada kalsalar bile iyi” diye konuştu.

Bülent Arınç ; YİK üyesi iken yaptığı açıklamalarla görevinden ayrılmasına vesile olacak ölçüde Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırmıştı.

Arınç’ın Milli Görüş yanlısı politikacıların çoğunluk katıldığı; Fehmi Adak’ı anma töreninde; AKP nin vasfına ilişkin “içeriden biri”rozetiyle yaptığı eleştirisine; RTE nin daha da kızacağı açık.
Bülent Arınç; RT Erdoğan’ı kızdıracağını ve reis fanatikleri tarafından topa tutulacağını bildiği halde bu açıklamaları hangi “cesaretle” yapıyor.

RTE iktidarı sarsılmaz durumdayken, kötü gidişi eleştirmeyi bırakın, imada bile bulunmaktan çekinen Arınç’ın bugünkü çıkışı hangi zemine oturuyor.

Bülent Arınç havayı iyi koklayan deneyimli bir politikacıdır. Anlaşılan o ki; Arınç RTE iktidarının altının boşaldığını teşhis etti.

RTE den çekinmemesinin koşullarının ortadan kalktığını; toplumsal muhalefetin ayak seslerinin AKP saflarında da yansısını görerek farketti.

Arınç’ın güvencesi; “sonun başlangıcının” AKP saflarında da görünür halde seyretmesidir. Arınç kendine yönelik “yok edici” darbeyi vuracak elin gücünün zayıfladığını anladı.

Demek ki Bülent Arınç ; “ iç durumun” umut verici olmadığına ilişkin öyle güçlü verilere sahip ki; AKP hükümet gemisi karaya vurduğunda “ben gemiyi terk etmiştim.“ diyerek “az kayıpla” kendini kurtarmanın da yolunu açacak “eleştiri“ yapabiliyor.

AKP cephesi içinde hoşnutsuzların sayısı artıkça iktidarın altındaki oyuk büyüyor; daha da büyüyecek.

Ne diyelim; “İyi kazsınlar ! ”

Pin It on Pinterest