EĞİTİM TARİKATLARA TESLİM

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı verdiği yatırım ve teşvik belgeleriyle yine dikkat çekti. Bakanlık tarafından verilen ve Resmi Gazete’de bugün yayımlanan belegelerde gericilere ‘eğitim’ vermesi için milyonlarca lira teşvik sağlandı. Süleymancıların olduğu bilinen Çamlıca Basım Yayın ve Ticaret AŞ’ye 500 çocuğa ‘eğitim hizmeti’ vereceği yatırım kapsamında 44 milyon lira teşvik sağlandı.

Çamlıca şirketine okul öncesi 100 öğrenci, ilkokul dönemi 200 öğrenci, ortaokul dönemi 200 öğrenciyi kapsayacak şekilde toplam 500 öğrencinin eğitim hizmetleri için 44 milyon lira teşvik sağlandı.

‘BÖLGESEL ÖNCELİKLİ YATIRIM’

Verilen 44 milyon liralık teşvik ‘hizmetler, ilköğretim hizmetleri’ başlığı altında ‘komple yeni yatırım’ kapsamında sağlandı. Yapılacak yeni yatırım ile 60 kişiye istihdam sağlanacağı da belgede yer aldı. Proje, bölgesel öncelikli yatırım olarak değerlendirildi. 

Çamlıca Basım Yayın şirketinin bünyesinde ise Fazilet Neşriyat, Fazilet Çocuk, İnsan ve Hayat, Hasbahçe gibi farklı yayınevleri bulunuyor.  

Çocukların eğitimi adına tarikatlara para akıtılıyor.

Bu işin başını çeken Millli Eğitim Bakanlığı ama diğer kurumlar da boş durmuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı da Diyanet İşlerinin yakın desteği ile çocukların eğitimi için tarikatlara yol açıyor. Devlet kurumlarının açtığı yolda yürürken tarikatlar hem ideolojik işlevlerini yerine getiriyorlar ama bu işi “Allah için” yapmadıkları açık ki para kasalarını doldurmaktan geri kalmıyorlar.

Pin It on Pinterest