GELEN GİDENİ ARATACAK MI ?

Ankara belediye Başkanı Melih Gökçek istifaya zorlanarak görevinden çekildikten sonra yerine Mustafa Tuna getirildi. Yeni Başkan’ın cemaat ve tarikatlara destek konusunda gerçekleştirdikleri incelendiğinde , “ Albirini vur ötekine” sözlerine anlam katacak durumda. Sincan Belediye Başkanlığı görevi sırasında Mustafa Tuna’nın çeşitli tarikat ve cemaatlere belediyenin kapılarını açtığı belgeli. Kuşkusuz Ankara Belediye Başkanlığı sürecinde de Mustafa Tuna’nın eski performansını sürdürmesi kesin görünüyor. Mustafa Tuna’nın Ankara Belediye Başkanı olarak belirlenmesinde tarikatlarla yakın temas içerisinde olma vasfı önemli rol oynadı.

MUSTAFA TUNA SİNCAN BELEDİYESİNİN KAPILARINI TARİKAT FAALİYETLERİNE AÇTI

Mustafa Tuna, Sincan Belediyesinin kapılarını, “Altı yaşındaki çocuklarla evlenilebilir” fetvası veren Nurettin Yıldız gibi İslami  Şeriat sistemini savunan militanlara açtı. Çatı-Der adlı gerici ve yandaş  derneğin davetlisi olarak ilçeye çağrılıp konferans verdirilen Nurettin Yıldız ve aynı tipteki militan konuşmacılar, aile kurumunun ve devlet sisteminin İslam dinine göre düzenlenmesi gerektiği içerikli konuşmalar yaptılar.

Mustafa Tuna başkanlığındaki Sincan Belediyesi, her yıl “kutlu doğum haftası” etkinliklerini gerçekleştirmeyi de ihmal etmedi. Belediyenin görevleri arasında olmamasına rağmen her yıl “kutlu doğum haftası” programları düzenlendi.

Sincan Belediyesi, Mustafa Tuna döneminde ilçede gerici faaliyetleriyle tanınan Enderûn Sevgi Dostluk ve Yardım Derneği’yle de yakın ilişkiler kurdu. Derneğin kampanyalarına katkı sunan Sincan Belediyesi, tüm imkanlarını bu derneğin hizmetine sundu.

“Tebliğci” yetiştirdiklerini iddia eden gerici kuruluş, yeni dönem “mezun”larına belgelerini Sincan Belediyesinin kültür merkezinde yapılan etkinlikte verdi.

 

SİNCAN İLÇESİNDE KENTLEŞME TAM BİR FELAKET

Mustafa Tuna’nın Belediye Başkanı olduğu Sincan ilçesinde, tarikat ve cemaat üyesi insanların yaşam biçimine uygun bir tarzda yapılaşma sözkonusu.

Sincan İlçesi, plansız kentleşme örneği gösterilecek ilçeler listesinin birinci sırasında yer alır durumda.

Çevre köy ve kasabadan gelen muhafazakar yurttaşların ikamet ettiği Sincan ilçesinde imar sürecinde büyük ölçekte vurgun gerçekleşti.

Sincan ilçesinde gerçekleştirilen plansız kentleşmeyi görenlerin; Mustafa Tuna döneminde Ankara’nın tam anlamıyla tehdit altında olduğu fikrine sahip olması ve ”Yeni gelen eskisini aratır” kanatine ulaşması kaçınılmaz.

 

 

Pin It on Pinterest