“RACONU MAFYA BABALARI KESER”

Almanya ile Türkiye Hükümetleri arasında süren gerginlik üzerine soru sorulan Başbakan Binali Yıldırım; ” Gümrük Birliği meselesi de Almanya’nın Avrupa Birliği adına tek başına karar vereceği bir konu olmamalıdır. Almanya bütün Avrupa Birliği benden sorulur havasında birlik adına racon kesiyor, bu doğru değil.” diye açıklama yaptı.

Bu açıklamadan iki gün sonra racon kesme kavramı Cum. Reis tarafından AKP örgüt toplantısında da kullanıldı.erd1

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da; AKP içerisinde süren tartışmaları konu ederek  ve bu tartışmalarda kendinden habersiz sorunların çözülmesine çalışan “bazı unsurların” bulunduğundan bahisle; “Racon kesilecekse bizzat ben keserim.” dedi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Racon kesilecekse bizzat ben keserim” sözlerine muhalif kesim ve partilerden tepki geldi.

Erdoğan’ın sözlerini Twitter hesabından eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, şu paylaşımlarda bulundu:

“Raconu mafya babaları keser. Devletin tepesinde racon kesilmez. Racon devleti mi, hukuk devleti mi? Yeni Türkiye’de hukuk devletinden racon devletine geçiş tamamlandı. Racon keserek iş görenler, bir gün kendi raconlarının kesilmesine de hazır olmalı.”

Racon kesmenin  mafya davranışının tanımlanması olduğunu bilmemesi mümkün olmayan AKP lideri RTE’nin; racon kesmekten söz etmesi; parti içerisinde yönetimin bu formda olacağını vurgulamasıdır. Raconu ben keserim sözünün parti kongresinde açık ifade edilmesi de;  Reisin yönetim tarzının parti üye ve kadrolarınca   içselleştirildiğinin göstergesidir.

(HABER MERKEZİ)

 

Pin It on Pinterest