Yurt Katliamında Suçüstü Olan Tarikatın Tetikçisi AKİT spikeri, Cumhuriyeti ve Cumhuriyetçileri “katil” ilan etti !

 

AKİT sunucusu Ahmet Keser, Adana Aladağ’da, 11 çocuk ve 1 eğitmenin yaşamını yitirdiği yurt yangınına ilişkin “O  çocukları senin sarıldığın Cumhuriyet yaktı, Nişantaşı’nda Cihangir’de oturan Beyaz Türkler yaktı” dedi.

Yurt sahibi derneğin, Süleymancılar tarikatıyla ilişkisinin açığa çıkması sonrası İslami cephede katliamın suçunu cumhuriyete  yıkma faaliyeti ağırlık kazandı.

AKİT tv’de ‘Gün Başlıyor’ programını sunan Ahmet Keser; Suçu cumhuriyetçilere, demokratlara yıkma bayraktarlığını üstlenme konusunda azami gayret sarf edenler arasındaki yerini aldı. AKİT tv deki yayın esnasında, Ahmet Keser, kız öğrenci yurdu katliamının sorumlusu olarak Cumhuriyetçileri hedef gösterdi; “O çocukları sen yaktın, senin sarıldığın o Cumhuriyet yaktı, burjuva yaktı, Beyaz Türkler yaktı, Nişantaşı’nda oturup, Cihangir’de oturup bu insanların değerlerine küfür eden sen yaktın bu çocukları, bu çocukların katili sensin” dedi.

Spikere göre, yurdun sahibi Süleymancılar tarikatı değil de Nişantaşı ve Cihangir semtinde oturan vatandaşlardı. Ki bu insanlar “yeni bir din yaratma amacıyla dincileri suçluyorlardı.”

AKİT çi  estikçe esti.

“Halkın dinini cumhuriyet yasakladı. Ben apartman çocuğu değilim. Yoksul çocuğuyum. Ben de o çocuklar gibi din eğitimi gördüm. Demir bardaklardan ada çayı içtim.” diye bas bas bağıran spiker, sözleriyle de, Tarikatların “yoksul çocuklara” taktığını itiraf etmiş oldu. “Yoksul çocuğu olduğunu” vurgulayan  spikerin giysilerine baktığınızda, cihatçı olma sürecinin kendisine ne kazandırdığını da anlamak mümkündü.

AKİT spikerinin; AKP iktidarından nemalanan yeni nesil varlıklı görünümü dikkat çekici.

Yalan söylemekte ustalaşan bu zat ve onun gibi AKP iktidarı sayesinde “makam kapan” lümpen zatlar; Halkın dini inançlarını kullanarak egemenlik alanını genişleten tarikatların  foyası ortaya çıktığında, kirin kendi varlıklarının da temelini ifade ettiğinden olacak, tarikatların foyasının üzerini örtmek için can hıraş bağırıyorlar.

Bu tarikatçılar, dün olduğu gibi bugün de elde ettikleri maddi zenginliği korumak için halkın dini inançlarını kullanmayı sürdürüyorlar.

“Türkiye’de dinin yasaklandığını ve  halk çocuklarının ‘din eğitimini’ gizli yapmak zorunda kaldığı” iddiasını ısrarla tekrar eden Cihatçılar; öte yandan ülke nüfusunun % 99 unun Müslüman olduğundan söz ederek, İslam dininin yasaklandığı bir ülkede nüfusun % 99 unun Müslüman oluşunu açıklayamaz konuma düşüyorlar.

Bu ülkede her dönem, Devrimcilere, sosyalistlere, demokratlara yapılan saldırının ön saflarında yer alan bu zatlar; devlet çiftliklerinde “yetişme” olduklarını inkar ederek, “devlet karşıtı poz” takınıyorlar. Cumhuriyet kuruldu kurulalı tüm iktidarlar döneminde palazlanan dinci bay ve bayanların “dua etmeleri” gerekirken cumhuriyete küfretme pratiğini tanımlayan söz “ yemek yediği kaba işemek” nitelemesidir.

İslami Cihatçılar; iktidar sınırlarını genişletmek, dünyevi varlıklarını çoğaltarak kimliklerini anlamlandırmak için halkın dini inançlarını kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar.

Halkın dini inançları; tarikatların ve kadrolarının kazanç kapısıdır.

Halkın bu tarikatların iç yüzünü, gerçekliğini anlamasına yol açacak bir foya ortaya çıktığında, kazançlarından olma telaşı bu zatları kudurtuyor.

Gerçek şu ki; Cihatçı bayların, bayanların saldırgan oluşlarının sebebi hikmeti; “din koruyuculuğu” değil maddi çıkar kaynağını yitirme tedirginliğidir.

 

 

Pin It on Pinterest